pratsiovytyi2.jpg

декан фізико-математичного факультету,

професор кафедри вищої математики

Науковий ступінь: доктор фізико-математичних наук (1999), дисертація на тему «Фрактальний підхід до дослідження сингулярних розподілів ймовірностей» зі спеціальності 01.01.05 – теорія ймовірності і математична статистика

Вчене звання: професор

Академік АН вищої освіти України, академік АН вищої школи України, Заслужений діяч науки і техніки України

Підготував: докторів наук – 3, кандидатів наук - 26 (фіз.-мат. наук. - 21);

Загальна кількість публікацій 500, з них: монографій (3), статей (250), підручників і навчальних посібників (60) для ВНЗ/школи.

Нагороди і відзнаки: Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1998, 2000); Медаль  М.Остроградського (2001); Нагорода Київської міської адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та зміцнення науково-технічного потенціалу столиці України (2004); Почесна відзнака НПУ імені М.П. Драгоманова – срібна медаль «Михайла Петровича Драгоманова 1841 – 1895 рр.» (2004); Почесна відзнака НПУ імені М.П. Драгоманова – срібна медаль «Михайла Петровича Драгоманова 1841 – 1895 рр.» (2009); Почесна грамота Президії НАН України та ЦК профспілки працівників НАН України за багатоплідну науково-педагогічну діяльність, вагомі заслуги у підготовці висококваліфікованих спеціалістів, зміцненні творчої інтеграції вищої школи і науки та з нагоди 175-річчя від дня заснування навчального закладу (2009); Ювілейна медаль «175 – річчя НПУ імені М.П. Драгоманова» за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів (2010); Почесна грамота Київської обласної державної адміністрації (2010); Медаль «20 років АНВОУ» (2012); Присуджено премію НАН України імені М.П.Крилова за видатні наукові роботи в галузі нелінійної механіки та прикладної математики (2013); Почесна грамота Президії Верховної Ради України (2014); Викладач року, диплом І ступеня (2014); Почесна грамота НПУ імені М.П. Драгоманова за високий рівень професіоналізму, значний особистий внесок у розвиток науково-технічної студентської творчості та становлення НПУ імені М.П. Драгоманова як дослідницького університету (2015); Медаль Академії педагогічних наук України «Ушинський К. Д.» (2015).

Дата і місце народження: 18.12.1959 р., с.Бахтин Муровано-Куриловецького району Вінницької області

Вища освіта: Київський державний педагогічний інститут імені О.М. Горького (1983), спеціальність «Математика», кваліфікація: вчитель математики середньої школи

Працює в НПУ імені М.П.Драгоманова: з 1986 р.

1986-1991 рр. – асистент кафедри вищої математики;

1991-1997 рр. – доцент кафедри вищої математики;

1998-2016 рр. – професор кафедри вищої математики, завідувач кафедри вищої математики;

У 2006 р. очолив відділ (лабораторію) фрактального аналізу, спільний науковий підрозділ Інституту математики НАН України та НПУ імені М. П. Драгоманова.

2008-2016 рр. – директор Фізико-математичного інституту НПУ імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри вищої математики;

з 2016 р. – декан фізико-математичного факультету НПУ імені М.П.Драгоманова

Основні навчальні дисципліни, які викладає: аналітична геометрія, основи фрактальної геометрії, фрактального аналізу та динамічних систем