Інформаційний портал «Наука України: доступ до знань»

Адреса порталу: www.irbis-nbuv.gov.ua/Sci_Lib_UA

Мета проекту: популяризація, підвищення рейтингу та доступності електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України, за рахунок використання сучасних бібліотечних та веб-технологій.
Інформаційні складові порталу будуть включати авторитетні файли, розширені довідковою інформацією:
Наукові бібліотеки – реєстр наукових бібліотек України, у якому буде надаватись стисла інформація про бібліотеку та її фонди, місцезнаходження, інтернет-адресу, науково-інформаційні ресурси, відомче та інституційне підпорядкування.
Науково-інформаційні ресурси бібліотек – систематизований за типами та галузями знань анотований інтернет-навігатор наукових ресурсів бібліотек України
Наукові фахові видання - систематизований за регіонами, типами та галузями знань інтернет-навігатор наукових журналів та періодичних видань України.
Наукові установи – систематизований за типами, регіонами, галузями знань реєстр наукових установ України, призначений для проведення пошуку наукових видань українських наукових установ, пов’язаний із записами авторитетних файлів.
Науковці України – систематизований за званнями, регіонами, галузями знань, відомчим та інституційним підпорядкуванням, реєстр науковців України, призначений для проведення пошуку наукових видань і публікацій українських вчених, пов’язаний із записами авторитетних файлів.

До співпраці запрошуються наукові бібліотеки та наукові інформаційні центри (національні, обласні, спеціалізовані, вищих навчальних закладів, наукових установ тощо). Кожна зареєстрована установа отримає індивідуальний реєстраційний код (сиглу).

Зареєстровані учасники будуть періодично інформуватись про етапи реалізації проекту. Бібліотеки, які отримали індивідуальну сиглу, можуть надіслати додаткову інформацію про власні електронні наукові ресурси. Для цього необхідно заповнити інформацію про науковий ресурс на порталі НБУВ.

Координатор проекту:

Центр бібліотечних електронних ресурсів і технологій