Як постійно моніторити наукові статті з конкретної тематики

Як постійно моніторити наукові статті з конкретної тематики і при цьому не надто перепрацьовувати?

Пошук джерел для написання наукових робіт є одним із найважливіших етапів підготовки роботи. Проблема полягає у тому, що наукові статті з’являються щотижня, а іноді й щодня… Окремі з них мають значення для вашої роботи, а інші — ні. Тому важливо весь час моніторити пояку статей. Сучасні методи дослідження допомагають у цьому. Розглянемо лиш кілька з них для прикладу (бо принцип у всіх схожий).

Мотіноринг від Scholar Google.

Усе дуже просто. Заходимо у Scholar вбиваємо пошуковий запит. Можна робити із використанням лапок, коли потрібна повна фраза у результатх (для відсіювання результатів, наприклад, зі словом “rights”).

Далі у результатах пошуку обираємо “створити сповіщення”

Сповіщення створено. Вітаю. Результат буває таким:
Моніторинг від WoS
Тут також усе доволі просто, однак є кілька умов. Потрібно перейти на основну сторінку WoS. Та обрати там пошук у Web of Science Core Collection
Далі вводимо пошуковий запит і натискаємо “пошук”. У результатах пошуку натискаємо на “create alert”
У вспливаючому вікні заповнюємо всю необхідну інформацію та обираємо необхідні налаштування

Далі WoS вам підтвердить факт створення такого сповіщення

Результат буває ось таким

Важливим є те, що сповіщення надходитимуть незалежно від того, чи є передплата на WoS. Вам достатньо підписатись з місця, де така передплата є. От і усе.

Моніторинг у Scopus.

Scopus має ту саму “особливість”, що й WoS, — для отримання його розсилок необхідно мати передплату до нього або прийти і скористатись доступом у тому місці, де така переплата є (наприклад, в університеті).

Отже, йдемо на scopus.com та вводимо пошуковий запит у відповідному полі і розпочинаємо пошук

Далі у результатах пошуку необхідно обрати “створити сповіщення” (переклад авторський).

Далі потрібно лиш уточнити запит та ввести необхідну інформацію, а також встановити відповідні налаштування.

результат

Іноді поштова скринька виглядає так

Відслідковувати можна не тільки текст, але й автора — просто у пошуковому запиті необхідно зробити відповідні застереження.

Розглянемо на прикладі Scholar Google.

На головній сторінці необхідно перейти в меню розширеного пошку

далі вводимо дані автора та розпочинаємо пошук

а далі за вже знайомою процедурою створюємо нагадування

джерело