В п'ятницю, 14 жовтня 2011 року, о 15.30 в Інституті математики НАНУ (вул. Терещенківська, 3, к.305) відбудеться засідання Київського математичного колоквіуму.

Доповідач:   Євген Бондаренко (КНУ ім. Т. Шевченка, переможець цьогорічного конкурсу Наукового товариства ім. Шевченка в Америці та фундації «Україна-США» для молодих математиків в Україні)

Доповідь:   Самоподібні групи, самоафінні плитки і міри

Резюме:     Ми розглянемо конструкцію граничної динамічної системи (J,s,m), яка асоціюється з групою і її стискуючим віртуальним ендоморфізмом. Самоподібна дія групи додатково визначає замощення плитками граничного простору, і ми розглянемо як це можна застосувати до деяких проблем навколо самоафінних плиток. Буде поставлено ряд відкритих питань.