У зв’язку зі змінами в організаційній структурі університету та
відповідно до рішення Вченої ради університету від 03 вересня 2021 року
(протокол №1) оновлення відомостей на сайті не здійснюється!
Переглянути відомості про оновлені структурні підрозділи можна за посиланням:

fmif.npu.edu.ua

   

Випускники

Бевз Валентина Григорівна, випускниця 1977 року,

доктор педагогічних наук, професор кафедри математики і теорії та методики навчання математики Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, головний редактор науково-методичного журналу "Математика в сучасній школі".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Народилася 26 квітня 1955 року.

У 1977 році закінчила Київський державний педагогічний інститут імені О.М. Горького.

З 1976  до  1980 працює учителем математики київської школи № 26.
З 1980 до  1991  викладає на кафедрі природничих наук підготовчого факультету для іноземних громадян Київського інституту інженерів цивільної авіації.
З 1991 працює на кафедрі методики математики.

Автор біля 300 друкованих праць, нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (2004), нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» (2006) та медаллю «За наукові досягнення»(2010).

Баштовий Володимир Іванович, випускник 1978 року

керівник відділу організації наукових досліджень університету

DSC 0109

  У 1973 році після закінчення 122 середньої школи м. Києва вступив до Київського педагогічного інституту імені О.М.Горького, який у 1978 році і закінчив, отримавши спеціальність вчителя фізики.

  Баштовий Володимир Іванович трудову діяльність в НПУ імені М.П. Драгоманова розпочав у 1978 році на посаді старшого лаборанта кафедри методики математики, а з 1979 року незмінно працює на кафедрі теорії та методики навчання фізики і астрономії спочатку завідувачем лабораторією, потім асистентом, старшим викладачем, доцентом, а з 2013 року професором. 

  З 1998 року по сьогоднішній день за суміщенням виконує обов’язки начальника відділу організації наукових досліджень НПУ імені М.П.Драгоманова.

  За час роботи підготував і захистив кандидатську дисертацію «Використання мисленого експерименту як засобу вивчення квантової фізики в загальноосвітніх навчальних закладах" (1995р.), а зараз завершує роботу по написанню докторської дисертації на тему «Теоретико-методичні засади створення і використання навчально-методичного комплексу «Природознавство» у навчанні учнів основної школи.   

  Під керівництвом В.І.Баштового було захищено 3 кандидатські дисертації за спеціальністю «теорія та методика навчання (фізика)».

  З початку своєї науково-педагогічної діяльності Баштовий В.І. за сумісництвом працював у різних середніх загальноосвітніх закладах м. Києва (ЗОШ № 58, ліцей бізнесу, приватний ЗОШ «Співтворчість»), де апробував свої науково-методичні розробки, займався навчально-виховною роботою з учнями, яка слугувала основою для подальшої співпраці із студентами-майбутніми педагогами.

  Основні наукові здобутки Баштового В.І. викладені у 80 наукових працях, присвячених проблемам фізики та методики викладання фізики, астрономії та природознавства. 

Серед них 16 підручників та 5 навчальних посібників (у співавторстві) з грифом МОН України, а саме: 

навчальні посібники «Сучасні технології навчання і технічні засоби їх реалізації» (2000р.) та «Розв’язання навчальних задач з фізики: питання теорії та методики» (2004р.), підручники «Природознавство 5» (2005р.) та «Природознавство 6» (2006р.) для 12-річної середньої школи видані українською, російською польською, румунською, угорською, кримсько-татарською мовами навчання та спеціальним накладом для дітей  зі зниженим зором; підручники «Фізика 10»(2010р.) та «Фізика 11»(2011р.), навчально-методичний комплекс для вивчення пропедевтичного курсу «Природознавство» в одинадцятирічній школі (2013р.), що складається з підручника, книжки для вчителя, робочого зошита та навчально-методичний посібник-альбом фотоматеріалів «Фізичні явища і процеси в природі й техніці»(2015р.). 

  У 2016 році вступив до докторантури НПУ імені М.П. Драгоманова.  

Вознюк Микола Федорович, випускник 1970 року

доцент кафедри методики навчання фізики та астрономії

 

Вознюк Микола Федорович народився  народився 19 серпня 1945 року.

Закінчив у 1970 році Київський державний педагогічний інститут імені О.М.Горького за спеціальністю вчитель фізики та електротехніки. Працював учителем фізики, заступником директора школи, директором школи.

З 1981 року працював асистентом, старшим викладачем кафедри методики фізики КДПІ ім. О.М.Горького. У 1985 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Підвищення ефективності навчального експерименту з електродинаміки в середній школі».

Працював заступником директора Інституту фізико-математичної та інформатичної освіти і науки (1988-2008 р.р.). З 1990 року працює доцентом кафедри теорії та методики навчання фізики і астрономії. Має понад 35 публікацій.

Нижник Володимир Григорович, випускник 1970 року 

Професор кафедри методики навчання фізики та астрономії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нижник Володимир Григорович народився 10 лютого 1947 році в селі Михалівка Драбівського району Полтавської області.

Захистив кандидатську дисертацію «Формування вимірювальних умінь і навичок учнів на уроках фізики», кандидат педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія і методика навчання (фізика)  (1981), доцент (1983), професор кафедри методики фізики (2008).

Закінчив фізико-математичний факультет Київського державного педагогічного інституту імені О.М.Горького в 1970 році. З 1970 по 1972 рік працював учителем фізики в Згурівській середній школі Київської області, в 1972-1974 роках навчався в аспірантурі при кафедрі методики фізики КДПІ імені Горького, з 1974 року – асистент кафедри, з 1981року  – доцент, з 2007 року – професор кафедри теорії та методики навчання фізики і астрономії. У 1984-2004 роках був проректором з вечірньої та заочної форм навчання.

Професор Нижник В.Г. працює на кафедрі з 1973 року. Проводить всі види занять з дисциплін «методика навчання фізики» у вищій та середній школах і «методика навчання астрономії» із бакалаврами, спеціалістами та магістрами, керує виконанням курсових, дипломних та магістерських робіт.

Розробляє систему дидактичних засобів з фізики і астрономії та методику комплексного використання дидактичних засобів. Розробив методику обробки результатів вимірювань в демонстраційному та лабораторному експериментах, створив систему роздавальних дидактичних матеріалів з символічною наочністю для формування  вимірювальних умінь і навичок учнів.

Підготував двох кандидатів педагогічних наук з методики навчання фізики.

Нагороджений значком «Відмінник народної освіти», знаком «Василь Сухомлинський» та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Ляшенко Олександр Іванович, випускник 1972 року

доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України

 

Ляшенко Олександр Іванович народився 16 березня 1950 року в м. Львові.

Захистив кандидатську дисертацію на тему «Система визначень та її функції в процесі формування понять шкільного курсу фізики» та докторську дисертацію «Взаємоз’язок теоретичного та емпіричного у навчанні фізики», доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, Заслужений діяч науки і техніки України.

Закінчив Київський державний педагогічний інститут імені О.М.Горького (1972) за спеціальністю «фізика і електротехніка», аспірантуру Науково-дослідного інституту педагогіки УРСР (1977), докторантуру Інституту педагогіки НАПН України (2005). Після закінчення педагогічного інституту працював учителем фізики, науковим співробітником НДІ педагогіки. З 1986 до 1992 року був заступником начальника управління педагогічних навчальних закладів Міносвіти УРСР. Після закінчення докторантури Інституту педагогіки АПН України (1992-1995) працював першим заступником директора Інституту системних досліджень (1995-1996), Інституту змісту і методів навчання (1996-1999), директором Науково-методичного центру середньої освіти Міносвіти України (1999-2001). У 1999 році обраний членом-кореспондентом НАПН України, у 2003 р. – дійсним членом НАПН України. У 2001-2002 рр. був деканом факультету вищих керівних кадрів Української академії державного управління при Президентові України. З 2002 року працює в Президії НАПН України спочатку головним ученим секретарем НАПН України, нині академіком-секретарем відділення дидактики, методики та інформаційних технологій в освіті.

Підготував 8 докторів наук і 11 кандидатів наук. Входить до складу спеціалізованих учених рад Інституту педагогіки НАПН України, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Є членом редакційних колегій багатьох фахових наукових видань, зокрема журналів «Педагогіка і психологія», «Фізика і астрономія в школі», «Тестування і моніторинг в освіті» тощо.

Нагороджений нагрудними знаками Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», «За наукові досягнення», знаком НАПН України «Ушинський К.Д.», медаллю імені М. Кравчука.

   

Розклад  

   

Авторизація  

   

Вакансії в закладах освіти