22 березня 2018 року до нас завітала делегація з Роттердамського університету прикладних наук.
Студентів та викладачів познайомили з історією університету, його видатними випускниками, почесними професорами й докторами, особливостями навчання та відпочинку.
Зустрівся з делегацією та привітав із візитом до України і до її найкращого педагогічного вишу ректор університету Віктор Андрущенко, який наголосив на тому, що Драгоманівський університет завжди відкритий до співпраці та нового партнерства.
На фізико-математичному факультеті прийом делегації розпочався з презентації діяльності самого факультету. Проф. Г.О.Грищенко ознайомив гостей із особливостями підготовки вчителів фізики в Україні, зокрема в НПУ імені М.П.Драгоманова, ст. викл. О.І.Кириленко представила комплекс лабораторних робіт з астрономії із використанням інформаційних технологій, розроблений викладачами кафедри експериментальної і теоретичної фізики та астрономії.
Гостям було запропоновано пізнавально-оглядову екскурсію фізичними кафедрами і лабораторіями факультету.
В аудиторії імені проф. Є.В.Коршака зав. кафедри теорії та методики навчання фізики і астрономії проф. В.Д.Сиротюк розповів про систему навчання фізики в загальноосвітніх навчальних закладах України. В лабораторії шкільного експерименту гості із зацікавленістю і подивом розглядали прилади, деякі з них були виготовлені ще в ХІХ ст.
Яскраві враження у студентів і викладачів залишило знайомство із кафедрою загальної та прикладної фізики, яке було розпочато із музею фізичних приладів. Сьогодні це комплекс обладнання, який дозволяє візуалізувати досліди під час проведення лекцій із різних розділів курсу загальної фізики. Серед експонатів музею - унікальні діючі фізичні прилади ХІХ століття. Захоплива розповідь академіка Шута М.І., проф. Січкаря Т.Г., доц.Рокицького М.О. про розвиток фізики в Україні, про видатних вчених-українців в області фізики, про історію розвитку і доробок кафедри завершилась конструктивним діалогом, в ході якого учасники екскурсії обмінялись думками щодо застосування представлених демонстраційних приладів у навчальному процесі.
Кафедра методології і методики навчання фізико-математичних дисциплін вищої школи (зав. кафедри – проф. Горбачук І.Т.) була представлена лабораторією спеціального фізичного практикуму для магістрів. Магістрант 2-го року навчання С. Василенко на обладнанні лабораторії продемонстрував практичну частину своєї магістерської роботи «Дослідження вільних, затухаючих та вимушених коливань у коливальному контурі з використанням аналого-цифрового перетворювача».
На завершення оглядової екскурсії студенти НПУ – А. Дераженко, В. Розанович, С. Челнокова та В. Банак, які власноруч підготували та продемонстрували цікаві фізичні досліди з різних розділів фізики, провели «Науковий пікнік "Рандеву з фізикою"» (наук. керівник – аспірант кафедри С. Пудченко), мета якого – популяризація наукових знань та ідей, демонстрація того, що наука доступна для кожного, якщо її пояснити простими словами.
ж
Досліди викликали справжнє захоплення у гостей із Нідерландів та студентів факультету. Науковий пікнік перейшов у дружнє, неформальне спілкування між студентами, які обмінювались враженнями від особливостей навчання, розваг, проведення наукових досліджень в обох університетах та перспективами у спілкуванні на майбутнє.