Програма Фулбрайта проводить відкритий конкурс для науковців у галузі гуманітарних, суспільних, точних і природничих наук і для діячів мистецтв. Фіналісти конкурсу отримують грант на поїздку до США:

читання лекцій

проведення наукових досліджень

проведення майстер-класів (за творчими дисциплінами)

Головна мета Програми – зміцнення культурно-академічних зв'язків між народами США та інших країн, поліпшення взаєморозуміння між державами. Програма повністю фінансується Державним департаментом США.

Тривалість дослідницького гранту – від 3 до 6 місяців; лекторської та на проведення майстер-класів – від 3 до 9 місяців.

Розподіл в будь-який університет, архів і дослідницький центр США.

Гранти на конкурсній основі видаються:

Науковцям, співробітникам науково-дослідних інститутів, викладачам вузів (обов'язкова наявність наукового ступеня);

Діячам мистецтв та фахівцям у галузі прикладних досліджень і творчих дисциплін (наявність наукового ступеня не потрібно).

Вимоги до кандидатів

Наявність вченого ступеня (для представників академічних дисциплін); або диплом про вищу освіту та стаж роботи (для діячів мистецтв і фахівців у галузі прикладних досліджень і творчих дисциплін).

Володіння англійською мовою в межах, необхідних для виконання заявленого проекту.

Вік претендентів не обмежений.

Відповідне фізичний та розумовий стан.

На конкурс приймаються тільки індивідуальні проекти.

Здобувачі, які постійно проживають на території США, що мають вид на проживання в США або які подали заявку на його отримання, до конкурсу не допускаються.

Міжнародний сайт Програми