Інститут математики НАН України за участю Механіко-математичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка та Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України запрошує школярів, студентів та всіх бажаючих на свято науки, що відбудеться у рамках Днів науки

З 11:00 до 16:00 (9 листопада) Ви зможете пограти в математичні ігри, порозв’язувати головоломки, подивитись різноманітні математичні картинки, що змінять ваше уявлення про навколишній світ, та взяти участь у демонстрації дослідів з фізики та хімії.

Також пройдуть пізнавальні лекції з різних розділів математики:

12:00 Самойленко А.М. “Задача на мільйон: гіпотеза Рімана”.
Лекція буде цікавою студентам, що мають базові знання з математичного аналізу.

13:00 Дрозд Ю.А. “Давньогрецька задача про трисекцію кута”.
Лекція не вимагає спеціальних знань. В ній буде пояснено, чому не кожен кут можна поділити на три рівні частини лише за допомогою циркуля та лінійки, та розказано, яким методом цю задачу можна розв’язати.

14:00 Максименко С.І. “Ейлерова характеристика та топологія зачісок”.
Лекція розрахована на всіх слухачів, які вміють рахувати.
В її ході будуть виявлені певні закономірності в структурі зачісок.

15:00 Рибак О.В. “Математика жонглювання”.
Лекція буде цікавою школярам старших класів та студентам. Вона матиме й несподівану демонстраційну частину: лектор дійсно буде жонглювати.